Kağıt Çeşitleri

Sektörde birden fazla kağıt çeşidi mevcuttur, Gelin o çeşitleri beraber araştıralım.

1- Hamur Kağıt Çeşitleri

Kağıt Çeşitleri

Kube Kağıt

Hamur Kağıtlar da kendi içerisinde çeşitleri bulunmaktadır. Hamur Kağıt çeşitlerini beraber inceliyoruz.

  * Birinci Hamur Kağıtlar

Kağıt çeşitleri olarak ilk türümüz üretimi sırasında odun malzemesi daha az olup, selüloz miktarı daha fazla olan ve Kitap, Broşür ve Ajanda gibi ihtiyaçlar cevap veren kağıt türüdür. Gramaj olarak ise 60 gram ile başlayıp 300 grama kadar devam etmektedir. Ebat olarak ise 64*90 veya 70*100 olarak tabaka halinde mevcuttur. bazı baskılarda özel ebat gerektiğinde ise bobin kesimi ile farklı ebatlarda kesilerek ihtiyaca cevap vermektedir.

  * İkinci Hamur Kağıtlar

Üretiminde odun ve selüloz miktarı neredeyse eşit sayılabilen bileşimden oluşmaktadır. Kağıdın rengi tam beyaz değildir. Birinci kalite baskılara çok fazla cevap vermediği için kitap ve benzeri baskılarda kullanılmaktadır. Bu kağıt türü de gramaj olarak Birinci Hamur Kağıt ile aynı durumdadır.

  * Üçüncü Hamur Kağıtlar

Üretiminde odun miktarı selüloz miktarından fazla olduğu için kaliteli bir baskı çıkartmamaktadır. Sektörde diğer bir adı ise saman kağıdı olarak bilinmektedir.

2- Kuşe Kağıt Çeşitleri

Kağıt Çeşitleri

Kube Kağıt

Kuşe Kağıtlar sektörde en çok kullanılan kağıt türleri arasında yer almaktadır. Kuşe kağıtlar da kendi içerisinde mat ve parlak olmak üzere ikiye ayrılırlar.

  * Parlak Kuşe Kağıtlar

Parlak kuşe kağıtlar genellikle Dergi, Broşür, Katalog ve afiş gibi alanlarda kullanılmakta olup dijital ve renkli baskılarda çok iyi sonuçlar vermektedir. Her türlü baskıda çok iyi sonuçlar verdiği için sektörde en fazla kullanılan kağıt türüdür. Ebatları 57*82, 64*90 ve 70*100 standart ebatlarda bulunup özel ebatlara da bobin kesimi ile cevap vermektedir.Gramaj olarak ise standartta 90 gram ile 400 gram arasında sektörde bulunmaktadır.

   * Mat Kuşe Kağıtlar

Mat kuşe kağıtlar da sektörde parlak kuşe ile aynı işler için hizmet vermektedir. Kullanım alanına göre mat kağıt tercihleri devam etmektedir.

3- Bristol Kağıtlar

Kağıt Çeşitleri

Kube Kağıt

Sektörde adı karton kağıt olarak da bilinen, bir yüzeyi işlenmiş parlak diğer yüzeyi ise işlenmemiş pürüzlü kağıt türüdür. genellikle Kitap, Broşür, Dergi ve Katalog kapakları yapımında kullanılan üründür. Parlak tarafı renkli baskılar için çok kullanışlı olup, pürüzlü tarafı baskıya çok elverişli değildir. Bu kağıt türü çift taraflı baskılarda kullanılamamaktadır. Bu kağıt türünde kağıt çeşitleri mevcut değildir.

Kağıt çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz. Kube Kağıt

Kağıtlarımızı Geri Dönüştürmeliyiz