Kube Kağıt

Kube Kağıt olarak İstanbul Başakşehir de hizmet vermekteyiz.

Kube Kağıt

KUbe Kağıt

Kağıt Medeniyetin Kalbidir.

Kağıt ilk bulunuş zamanından bu yana her zaman gelişimin ve öğrenimin en  büyük faktörü olmuştur. Kağıt icat edilmiş bir ürün olarak sonrasındaki bütün icatlara ışık tutan üründür. kağıt ile birlikte gelişmeler ve yükselmeler başlamıştır. Kağıt haberleşme olsun gelişim olsun medeniyet olsun hepsinin baş faktörü kağıttır. Kağıt olmasaydı eğitim ve öğretim eksik kalırdı dersek kağıt için doğru bir övgü olacaktır. Kağıt bir ülkenin diğer bir ülke ile iletişimi arasında bile olmaz ise olmaz bir faktördü. İcatlar kağıt üzerinde yazılır kağıt üzerinde geliştirilirdi Bu yüzden kağıt dünyada bulunan en iyi buluş olmak ile birlikte Yaradanın insanlığa en büyük hediyesidir. Bu büyük hediyenin insanlar tarafından doğru kullanılarak israf etmekten kaçınmaları mecburi duruma gelmiştir.

Kağıt medeniyetlerin gelişmesi, yaygınlaşması ve bu günlere taşınması için hizmet etmiş en önemli icattır. Kağıt denilince akla gelen ilk şey yazı ile ilişkisidir. Lakin kağıt öyle bir üründür ki her sektörde kullanılarak kendini ispat etmiş bir ürün olarak piyasada yer tutmuştur. Kağıt bugüne kadar haberleşme dahil her yerde kullanılmaktadır. Şirketlerde dosyalamaları yapmak için bile bugün dahil kağıt kullanılmakta olan bir durumdayız. Her ne kadar kağıt kullanımını azaltmak için bugün bütün dünya tasarruf yapmaya çalışsa dahi elektronik ortamlarda depolama kağıt kullanımını azaltamadığı için kağıt aynı yerini korumaktadır.

Kağıt dünyanın kalbi olmaktan vazgeçmeyecek bir üründür. Kağıt maliyetleri en yüksek olduğu bu dönemlerde kağıt kullanımını azaltmak adına israf durumunu ön plana almak zorundayız. Kağıt tasarrufu yapılması durumunda hem artan maliyetleri korumuş hem de kağıtta tasarruf boyutuna ulaşmış oluruz. Matbaalar da çok fazla tüketilmekte olan kağıt yine matbaalar tarafından tasarruf edilmesi için çaba gösterilmektedir. Aynı çabayı insanlık olarak bizler de yapabilir isek dünya için iyi bir adım atmış oluruz. Günümüzde kağıt sadece belli ülkelerde üretilmekte olup sadece belirli ülkelerde piyasası dönmektedir. Türkiye olarak bizimde bu konuda adım atmamız gerektiğini düşünmekteyiz.

Saygılarımızla.